فروش تسلا در غرب اروپا از پورشه پیشی گرفت

با افزایش سفارش و تحویل تسلا مدل ۳ در کشورهای غرب اروپا، آمار فروش خودروساز الکتریکی آمریکایی از پورشه در این منظقه پیشی گرفت.

فروش تسلا در غرب اروپا از پورشه پیشی گرفت

طی پنج ماه اول سال جاری، تسلا جایگاه بالاتری در نمودار فروش به دست آورد، زیرا فروش خودروی الکتریکی مدل ۳ به میزان بسیار بالایی رسید. درحالی‌که تسلا مدل ۳ به سومین مدل پرفروش در کالیفرنیا تبدیل شده است، در اروپای غربی هم این برند تجاری تسلا فروش بهتری نسبت به پورشه داشت.

تسلا / tesla

نمودار ارائه‌شده توسط ماتیاس اشمیت، تحلیلگر صنعت خودرو نشان می‌دهد که تسلا به‌تنهایی با مدل ۳ می‌تواند بر پورشه در فروش غلبه کند. تسلا ممکن است تنها یک‌دهم حجم شرکت‌هایی مانند آئودی، مرسدس بنز و بی‌ام‌و در این منطقه فروش داشته باشد، اما به خوبی می‌تواند بالاتر از سایر خودروسازان قرار گیرد. گام بعدی تسلا در بازار اروپا، غلبه بر جگوار خواهد بود.
خودروساز دستگاه فروخته‌شده

جگوار
حدود ۳۵،۰۰۰

تسلا
۳۱،۰۶۵

پورشه
حدود ۲۷،۰۰۰

آلفا رومئو
حدود ۲۲،۵۰۰

لکسوس
نزدیک به ۲۰،۰۰۰

باید توجه داشته باشیم که تحویل تسلا مدل ۳ در این بازار از اواسط بهمن و اوایل اسفند (ماه فوریه) آغاز شد؛ بدین معنی که مقایسه فروش تسلا در ماه‌های فوریه و مه نتیجه نسبتاً بهتری خواهد داشت. البته هنوز به‌طور دقیق مشخص نیست که میزان فروش تسلا پس از دریافت سفارش‌های ماه فوریه ۲۰۱۹ و تحویل آن‌ها چقدر است.

 

منبع : زومیت