پی اس جی و بزرگترین همکاری تاریخ با نایکی

باشگاه پاری سن ژرمن امروز خبر از توافق نهایی خود برای تمدید قرارداد با نایکی تا 2032 میلادی داد. به گزارش “ورزش سه”، به نقل از اکیپ، کمپانی نایکی از سال‌ها پیش اسپانسر اول پاری سن ژرمن بود و قرارداد دو طرف تا 2022 اعتبار داشت. ناصر الخلیفی، مدیر قطری پی اس جی از هفته‌ها پیش کار تمدید قرارداد با نایکی را شروع کرده بود و امروز رسما خبر از توافق نهایی با این کمپانی آمریکایی به عنوان بزرگترین قرارداد تاریخ باشگاه پاریسی داد.

بر این اساس قرار شده است که نایکی سالانه 80 میلیون یورو(1200000000000 تومان) به پی اس جی پرداخت کند و به عبارتی در 10 سال 800 میلیون یورو به پی اس جی کمک مالی خواهد کرد که از بسیاری جهات به خصوص در فرار از نقض فرپلی مالی برای باشگاه پاریسی مفید خواهد بود. این میزان درآمد از اسپانسر پیراهن برای فقط یک سال، از کل درآمد تیم های لیگ برتری ایران نیز بیشتر است. پی اس جی سال هاست که به دلیل خریدهای گزاف خود خطر نقض فرپلی مالی را احساس می کند و سال 2013 به همین دلیل جریمه مالی نیز شد اما با قرارداد جدید با نایکی، حالا دست بازتری در نقل و انتقالات خواهد داشت. همچنین پی اس جی از طریق دیگر اسپانسر خود کمپانی”ALL”، برای دو سال آینده سالی 50 میلیون یورو(750000000000 تومان) دریافت خواهد کرد و به این ترتیب از این حیث وارد 5 باشگاه بزرگ اروپا خواهد شد.

پاریسی ها پیش از این و در قرارداد قبلی با نایکی، سالانه تنها 25 میلیون یورو(375000000000) از این کمپانی دریافت میکردند. آنها برای فصل بعد با پابلو سارابیا و آندر هررا، ستاره های خط میانی سویا و منچستریونایتد به توافق نهایی رسیده‌اند و به زودی خبر جذب آنها رسمی خواهد شد اما مهمترین خبر پیرامون پی اس جی در روزهای اخیر به شایعات جدایی نیمار بر می گردد. الخلیفی هنوز در این مورد اظهارنظر رسمی نداشته اما در بارسلونا روز گذشته تایید کردند که نیمار تمایل به بازگشت دارد.

منبع : ورزش سه